Potrójna bransoletka makrama – błękit w kolorze blue …

Kategoria:  Bransoletki, Makrama

Potrójna bransoletka makrama - błękit w kolorze blue ...

Witam Moi Mili. Przepraszam, że zaniedbałam mojego bloga. Niestety czas nie pozwala mi tak jak dawniej na publikowanie postów w miarę systematycznie. Cały czas natomiast tworzę bransoletki. Chciałabym również podziękować wszystkim za miłe słowa w komentarzach i mailach. 🙂

Wracając do tematu robótek ręcznych  – bardzo polubiłam zaplatanie bransoletek metodą makramy, dlatego mam dziś dla Was błyskotkę robioną własnie tą techniką. Przedstawiam Wam potrójną makramę z koralikami.

Jak zrobić taką bransoletkę makrama ?

Do zrobienia tej niebieściutkiej bransoletki potrzebny jest sznurek – najlepiej lakierowany (osobiście nie przepadam za sznurkami nylonowymi) oraz koraliki nie za duże i nie za małe :)- u mnie mają 4mm. Dobór koralików w dużej mierze uzależniony jest od grubości sznurka. Mi najlepiej pracuje się na sznurkach o grubości 1 mm do  1,5 mm.

Co sądzicie o niej? Może być? Zapraszam do komentowania, postaram się odpisywać w miarę możliwości.

Potrójna bransoletka makrama - błękit w kolorze blue ...

Potrójna bransoletka makrama - błękit w kolorze blue ... 2

Potrójna bransoletka makrama - błękit w kolorze blue ... 3

Potrójna bransoletka makrama - błękit w kolorze blue ... 4

Rate this post

5 odpowiedzi na “Potrójna bransoletka makrama – błękit w kolorze blue …”

 1. Wera pisze:

  Extra bransoletka! Super 🙂 Ja robię sama zdjęcia i wiem jak to niełatwo jest oddać piękno takich rzeczy na fotografii. Często inspiruję się listami na stronie wylistuj.pl 😉

 2. bardzo ładna ta bransoletka 🙂

 3. zmija37 pisze:

  Moim zdaniem jest cudna:) A skoro można zadawać pytania mam jedno: czy kiedykolwiek zakańczałaś te makramowe podpalając lekko końcówki aby się stopiły? Mam sznurek woskowany, owszem pali się, ale nie topi i zamiast mocowanie robić to popiół otrzymuję:) i oczywiście po pewnym czasie wszystko sie rozwiązuje. Czy może kleju używać?

  • paulietta pisze:

   Dziękuję za miłe komentarze. Bransoletki makramowe zakańczam podpalając końcówki . Do wykonywania bransoletek używam lakierowanych sznurków, które bez problemu się topią, bo własnie z tymi woskowanymi też miałam problem przy zakańczaniu.

  • Anonim pisze:

   można używać kleju, bo sama tak robię i sie trzyma długo 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *