Jak zrobić bransoletkę z koralików metodą Peyote (krok po kroku, tutorial) ?

Kategoria:  Bransoletki, Flat spiral, Kursy

Bransoletka - metoda Peyote

Dziś mam dla Was instrukcje jak zrobić bransoletkę metodą Peyota. Osobiście bardzo lubię bransoletki zrobione własnie tą metodą, aczkolwiek wykonanie zajmuje mi wiele czasu. Ale dla efektu końcowego warto jest poświecić swój wolny czas :):)

Zaplatanie bransoletki wygląda podobnie jak stawianie muru, jeden koralik na drugim :):)

Na początek najważniejsze to zaopatrzyć się w cieniutką igłę,  nici lub żyłkę (ja używam nici monofilowej rozmiar,12mm  oraz koraliki najlepiej TOHO (są one najrówniejsze). Rozmiar nie ma takiego znaczenia. Możemy wykorzystać koraliki 8/0, 11/0, 15/0 lub połączyć je ze sobą wtedy wyjdzie nam bransoletka falowana. (flat spiral)

A teraz metoda zaplatania (stworzyłam taki oto obrazek mam nadzieje, że będzie czytelny, postaram się go również wyjaśnić 🙂 .

Peyote- wzór

 Mamy już obrazek,  teraz przejdę do tłumaczenia „co autor miał na myśli” 🙂 🙂

Krok 1. Odmierzamy nić, która wykorzystamy do zrobienia bransoletki ( 5m – 6m na bransoletkę 15 cm).  Nawlekamy koralki ( ilość zależna od tego jaką chcemy mieć szerokość bransoletki i jak wielkie używamy koraliki).Jest to rząd pierwszy oznaczony kolorem żółtym. W pierwszym koraliku robimy pętelkę, którą dodatkowo przypalam, aby nie rozwiązała się.

Krok 2. Teraz dobieramy koralik, który będzie już w drugim rzędzie ( robimy pierwszy zakręt :)). Igłę zaś wbijamy w drugi koralik pierwszego rzędu. Kolejny raz nabieramy koralik i znów wbijamy igłę tym razem w czwarty koralik pierwszego rzędu. I tak nabieramy koralik i wbijamy co drugi koralik niższego rzędu.

Krok 3. Dochodzimy do końca drugiego rzędu , nabierając koralik robimy teraz 2 zakręt tak jak na obrazku i igłę wbijamy w pierwszy wystający koralik z drugiego rzędu ( oznaczenie kolorem niebieskim). Należy pamiętać, że igłę wbijamy co drugi koralik.  Powtarzamy cały czas te kroki, aż do uzyskania odpowiedniej długości bransoletki.

Krok 4. Na koniec zaplatam pętelkę i ją przypalam dla umocnienia. Do zakończenia bransoletki używam płaskich końcówek do wklejania lub tak jak na zdjęciu poniżej zakończenia walizkowe.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. 🙂 W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać.

Pozdrawiam 😀

Bransoletka " pochłaniacz czasu":):) instrukcje jak zrobić bransoletkę metodą Peyota

Bransoletka - metoda Peyote

Rate this post

11 odpowiedzi na “Jak zrobić bransoletkę z koralików metodą Peyote (krok po kroku, tutorial) ?”

 1. paulietta pisze:

  Dziękuję ślicznie,za miłe komentarze. Przepraszam natomiast,że długo nie odpisuję, ale obowiązki związane z pracą nie pozwalają mi na częste przebywanie na blogu. W miarę możliwości będę starała się odpisywać na Wasze maile i komentarze. Pozdrawiam serdecznie.

 2. Kasia Siu pisze:

  ja mam takie małe pytanko 🙂 jak robię tą bransoletkę to na którym kolorze najlepiej zakończyć 1 rząd 🙂 i jakim zacząć ten drugi 🙂 ? bo nie bardzo mi wychodzi ten moment…

 3. kryśka pisze:

  wspaniały wzór dziękuję że pani go wystawiła pozdrawiam

 4. paulietta pisze:

  Ogromnie się cieszę, że mogłam przybliżyć Wam sztukę tworzenia metodą peyota:)

 5. Anna Janaszak pisze:

  super tutek do tej pory odpychała mnie myśl żeby spróbowac tego peyota ale teraz mam motywacje bo siostra zamarzyła sobie na urodziny taką szeroką a ja nie maiłam pojecia jak ją zrobić bo do tej pory tylko sznury szydełkowe mi wychodziły ale dzieki temu kursowi bede próbowała bo tak prościutko to opisane że chyba mi wyjdzie w końcu dzieki wielkie uratowałaś mi zycie…;)

 6. BasiaDe pisze:

  Wielkie dzięki.
  W końcu, dzięki Twojemu tutorialowi, dotarła do mnie sztuka „szycia” peyote. dotąd była dla mnie niepojęta….
  Wcięło mnie i od wczoraj każda wolną chwilę spędzam z igłą, nicią i TOHO 110(!!!)
  Pozdrawiam

 7. Modeliniaczka pisze:

  Świetny tutorial! Tego właśnie szukałam 🙂
  Mogę wiedzieć czym podpalasz zakończenia? Masz specjalny sprzęt czy zwykłą zapalniczką?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *