Jesienna bransoletka szydełkowo – koralikowa z koralików TOHO

Kategoria:  Bransoletki, Wężowa

Jesienna bransoletka szydełkowo - koralikowa z koralików TOHO

Witam wszystkich moich Czytelników i bardzo dziękuje za miłe komentarze i e-maile. Mimo, że nie dodaje postów systematycznie, cały czas tworzę bransoletki na szydełku i inne rękodzieła. W wolnych chwilach próbuję także poszerzać swoje koralikowe umiejętności i już nie długo będą one zaprezentowane na moim blogu.

Jesień idzie przez park …

A dziś mam dla Was bransoletkę w barwach jesieni: złotym i pomarańczowym. Jesień coraz bliżej, a więc powoli można zacząć się z nią kolorystycznie utożsamiać. Jesienne kolory można już dostrzec na drzewach. Zaczyna się piękna wielobarwna pora roku, dzięki czemu można poszaleć z kolorami bransoletek i innych ozdób, aby nie było smętnie.

Wykonanie

Bransoletka to sznur szydełkowo-koralikowy, stworzony za pomocą koralików TOHO o rożnej wielkości. Koraliki w kolorze złotym to 15/0 – permanent finish-galvanized starlighti, natomiast w odcieniu pomarańczu to  11/0 –  Jonquil-hyacinth Lined. Używając koralików w rożnym rozmiarze można stworzyć w łatwy spiralę. Im większa różnica pomiędzy wielkością koralików tym bardziej widoczny skręt uzyskamy.

Wzór bransoletki

Bransoletka zrobiona jest na 6 koralików w rzędzie, w sekwencji 3a3b (należy pamiętać, że aby uzyskać spiralę musimy mieć różnej wielkości koraliki). Podobnie wykonany wzór możecie znaleźć w moich starszych postach np. Lodowa wężowa bransoletka.

Aby do końca …

Do zakończenia wężowej bransoletki użyłam wklejek, karabińczyka oraz sprężynek w kolorze złota.


Jesienna bransoletka szydełkowo - koralikowa z koralików TOHO
Jesienna bransoletka szydełkowo - koralikowa z koralików TOHO 2

wężowa spirala

5/5 - (1 vote)

2 odpowiedzi na “Jesienna bransoletka szydełkowo – koralikowa z koralików TOHO”

  1. Anonim pisze:

    Aleja inspiracji ma przyjemność zaprosić na pierwsze w swojej historii CANDY z okazji dziesięciotysięcznych odwiedzin bloga. ZAPRASZAM GORĄCO !!!

  2. iwonina pisze:

    Boska , delikatna z gracją !
    Zapraszam do siebie serdecznie ! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *